Czyszczenie mebli Dębica

Detektywi warszawa centrum

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
Autyzm – to aktualnie powszechny problem. Sporo dzieci ma trudności związane z właściwym rozwojem. Powodów może być cała masa. Znawcy tematu nie potrafią wskazać jednoznacznie.  Jedno jest ewidentne: takie dzieci wymagają terapii. Duże znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?
Metoda Krakowska – walory
Opiekunowie, jeśli słyszą o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są zdruzgotani. Wiadomo, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na szczęście dziecka. Poszukując opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość niedawno stworzona terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym rozwinęła założenia terapii pomagającej dzieci zaburzone. Czym cechuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Mnóstwo rodziców z chęcią ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje naturalnie w przypadku dziecka niezaburzonego. Zasadnicze znaczenie posiada umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko szybko uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – niesamowite,że 2-letnie dzieci potrafią nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczającą je rzeczywistość, jeśli są zdolne czytać.
Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań na płycie. Ten rozdział jest bardzo bolesny, dlatego, że dziecko buntuje się.
Następna część to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, uporządkowanie, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, zabawki, karty i inne.
Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją szczegółowo, aby pomóc swojej pociesze.